Ametist Kuvarsı

Ametist (mor renkli) kuvars kristalleri son derece güzel olmalarının yanı sıra, onları Yeni Çağ şifacıları ve terapistleri için vazgeçilmez kılan güçlü enerjilere sahiptirler. Bu tür salkımlar tedavi odasına yerleştirildiklerinde, güçlü, arındırıcı bir enerji yayarak hem şifacıyı hem de hastayı uyarırlar.

Ametist


Bu tür salkımların enerji alanları, benzer büyüklükteki kaya kuvarsı salkımları tarafından yansıtılandan daha az güçlü görünseler de, ametist kuvarsının şifa sırasında kullanılmasından doğan yararlar ölçülemez. Özellikle, bu tür salkımlar tarafından üretilen enerjinin sinir sistemi üzerinde yararlı bir etkisi vardır, bunlar şifa vermeye çalışan terapistlere büyük yardım sağlarlar.
Tahriş edici vir cilt hastalığından rahatsızlık duyuyorsanız, hasta bölgenin üzerine, sivri ucu aşağı gelecek şekilde yerleştirilen bir ametist salkımı çok geçmeden büyük bir rahatlama sağlayacaktır. Acı verici bir göz rahatsızlığı olanların gözlerinin 3-5 cm. üzerinde tutulan ametist salkımı bir "sevgi" düşüncesiyle uyarıldığında, laser gibi şifa enerjisi salar ki bu da gözlerdeki gerilimi azaltır.

Kristal Mucizesi / Edmund Harold   - Akaşa Yayınları

Yorumlar